Slovensko chce zásadne zjednodušiť legislatívu

Autor: Marián Mališ | 18.2.2013 o 23:13 | (upravené 18.2.2013 o 23:31) Karma článku: 7,40 | Prečítané:  438x

Dôsledky zrušenia rovnej dane a nesystémových zmien zákonníka práce sa v čase neutíchajúcej hospodárskej krízy začínajú naplno prejavovať. Okrem zahraničných investorov či domácich podnikateľov si to čoraz viac začínajú uvedomovať aj naše politické špičky. Naši volení zástupcovia si chcú vstúpiť do svedomia a ukončiť zbytočné žabomyšie vojny, ktoré až doposiaľ  odvádzali ich pozornosť od služby veci verejnej. Je to takmer hotová vec, ostáva už len nájsť dohodu naprieč celým politickým spektrom. Čo by však neurobili pre dobro Slovenska.

Najbohatší ministri súčasnej vlády sa vraj po vzore iných bohatých filantropov rozhodli, že sa už nemienia bezmocne pozerať na to, ako čoraz viac podnikateľských subjektov opúšťa Slovensko, aby nezákonným spôsobom kopírovali ťažko nadobudnuté know-how, známe tiež pod neverejným názvom 'Ako podnikať tak, aby som nemusel priznať zisk a odviesť dane'. A že to myslia vážne, bude vraj zrejmé aj z toho, že táto komplexná a pre obyčajného smrteľníka nepredstaviteľná zmena má prebehnúť v už vyskúšanom superrýchlom legislatívnom konaní. Robia sa síce okolo toho veľké tajnosti, ale na verejnosť už z overeného zdroja, na Slovensku dobre známej agentúry UJ a spol, prenikli informácie, že prepotrebnej zmene nebude v takomto prípade brániť ani samotný prezident. Chvalabohu.

Predsa mi však v hlave dňom i nocou vŕta červíček zvedavosti. Ako to len chcú dosiahnuť? Koľko rôznych garnitúr sa o to už snažilo, nielen na Slovensku ale aj vo svete. A predsa som až doposiaľ o čomsi tak zázračnom nechyroval. Dňom i nocou som rozmýšľal, sledoval všetky dostupné zdroje informácií, kombinoval ... 
A naraz mi to došlo. Bolo to také jednoduché, stačilo si len dať dve a dve dokopy, resp. čítať medzi riadkami. Neočakávaná správa o pápežovej rezignácii, ktorá prebehla médiami pred pár dňami, môže znamenat len jedno. Bude nebo už aj na zemi. Slovenskí politici vraj chcú nahradiť celý právny poriadok Desatorom božích prikázaní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?